جلسه فوق‌العاده شش و نیم با حضور جلالت‌مآب رئیس‌جمهور

org_admin
hhh

در ابتدا محترم امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری اسلامی افغانستان، در مورد فعالیت‌ها و دستاوردهای تیم شش و نیم در بخش‌های نظامی و ملکی برای حاضران توضیحاتی ارائه نمود و در ادامه گزارش‌ مسئولین امنیتی و ملکی کابل خدمت جلالت‌مآب رئیس‌جمهور ارائه گردید.

رئیس‌جمهور محمد اشرف غنی نشست شش و نیم را نمونه‌ای بی‌نظیر از وحدت، هماهنگی و قاطعیت و دستاوردهای به‌موقع در امور ارگان‌های دولتی توصیف نموده و محترم امرالله صالح را به‌عنوان بازوی قدرتمند نظام برشمرد.

رئیس‌جمهور غنی گفت این اولین بار است که همه نهادهای کابل در یک هماهنگی بی‌سابقه و رودررو برای خدمت به مردم و رسیدگی به مشکلات آن‌ها، مبارزه با جرم، جنایت، فساد و تروریزم به‌صورت روزانه و هماهنگ و زیر یک چتر و تحت یک رهبری کار می‌کنند و حال جلسه شش و نیم کابل به یک سنت تبدیل‌شده است و این سنت کابل به سنت همه شهرهای افغانستان تبدیل خواهد شد.

رئیس‌جمهور گفت که پولیس امروز کابل، پولیس قبل از آغاز جلسه شش و نیم نیست. رئیس‌جمهور از زحمات جنرال جمشید طوطاخیل قوماندان امنیه کابل تشکر کرد و گفت مقامات و افراد به دلیل نشان دادن شجاعت و تبدیل شرایط دشوار به فرصتی برای دفاع از کشور و منافع ملی موردتقدیر قرار خواهند گرفت.

رئیس‌جمهور افزود که عملکرد شاروالی کابل نیز در هماهنگی با جلسات شش و نیم، در ارائه خدمات شهری برای مردم گسترش‌یافته است.

محمد اشرف غنی گفت که پس از آغاز جلسات شش و نیم اعتبار نیروهای امنیتی افزایش‌یافته است، نهادهای امنیتی با یکدیگر هماهنگ شده‌اند، همکاری و هماهنگی میان ولسوالی‌ها و مرکز بی‌سابقه است و شکاف‌های کاری گذشته حال بسته‌شده است.

رئیس‌جمهور غنی در مورد وضعیت فعلی کشور و اقدامات و برنامه‌های دولت گفت که دولت در سه مرحله ثبات، تحکیم و تعرض، در مبارزه با دشمنان افغانستان و ارائه خدمات به مردم کار می‌کند.

رئیس‌جمهور افزود که وضعیت دشوار کنونی باعث حمایت بی‌سابقه افغان‌ها از نظام و جمهوریت شده است و مردم می‌دانند که این جمهوریت است که از منافع و ارزش‌های ملت و هر شهروند جامعه دفاع می‌کند.

وی گفت که یک سری اصلاحات جدی آغازشده و با توجه به اولویت‌ها، در آینده نزدیک تغییر مثبت و قابل‌توجهی در وضعیت امنیتی کشور ایجاد خواهد شد.

رئیس‌جمهور محمد اشرف غنی گفت که روایت دولت و نظام روایت زندگی است، روایت دفاع از هر شهروند و سرمایه و ارزش ملی؛ اما از سوی دیگر، روایت طالبان رسم کشتن، ترور و نابودی کشور به نفع دیگران است و تخریب روایت آن‌ها است.

رئیس‌جمهور افغانستان گفت که شرایط دشوار کنونی یک فرصت بزرگ تاریخی برای افغان‌ها ایجاد کرده است تا بدانند چه باید بکنند، از چه چیزی دفاع کنند و با پشتیبانی از نیروهای امنیتی خود اجازه ندهند تا کشور به ویرانه‌های دهه‌های گذشته برگردد.

رئیس‌جمهور غنی گفت، مردم باید مطمئن شوند که دولت اراده جدی برای دفاع از جمهوریت، منافع ملی و حقوق و ارزش‌های هر شهروند افغانستان دارد.

1

1

1

1

آخرین اعلامیه ها

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۹ - ۱۵:۰
Background image

اعلامیه مطبوعاتی معاونیت اول ریاست جمهوری اسلامی افغانستان

محترم امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری ا.ا:

بخاطر رسیده‌گی به درد و رنج هموطنان آواره و بیجا شده ی ما که از ظلم، وحشت، قتل عام، تجاوز به عفت و ناموس، عدم حرمت به حریم خصوصی، باج . . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲ - ۱۳:۴
Background image

جلسه فوق‌العاده شش و نیم با حضور جلالت‌مآب رئیس‌جمهور

در ابتدا محترم امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری اسلامی افغانستان، در مورد فعالیت‌ها و دستاوردهای تیم شش و نیم در بخش‌های نظامی و ملکی برای حاضران توضیحاتی ارائه نمود و در ادامه گزارش . . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۹ - ۱۳:۰
Background image

اعلامیه‌ مطبوعاتی در پیوند به گشت‌وگذار موترهای دست راست و موتر سایکل‌های بدون اسناد

به تعقیب اعلامیه‌های قبلی به اطلاع تمام دارندگان موترهای دست راست (دست پاکستان‌) رسانده می‌شود که روند توزیع سند امنیتی سر از  تاریخ (۳ حمل ۱۴۰۰) آغاز گردیده و تا ۹۰ روز (۳ سرطان ۱۴۰۰) . . .

بازگشت به اطلاعیه ها